Ifa Schöneck

Ifa Schöneck
IFA Schöneck – prázdninové centrum
pro celou rodinu – ale i skupinu
 
 -rádi Vám pobyt zařídíme, ceny se pro Vás nemění
- budete komunikovat s námi v češtině
-  vybavíme Vás materiály v češtině
- v hotelu český personál
 
= správná adresa pro rodiny  s dětmi a  všechny,
    kteří ocení mnoho možností aktivit a nejen to,  
    lyžování, akvapark, lanové centrum, vše na jednom místě
= správná adresa pro seniorské pobyty s koupání a turistikou
= správná adresa pro romantický pobyt ve dvou
 
 
Měla jsem tu možnost strávit víkend v hotelu a sportovně rekreačním centru  IFA Schöneck,
musím říci , že Schöneck přeložila bych jako „pěkný kout“  dělá svému jménu jenom dobrou vizitku, oblasti se také říká balkon Vogtlandu – leží ve výši 800 m a rozhled do krajiny je impozantní, navíc žádná velká převýšení, turistické trasy, cyklostezky vše bez velkých kopců spíše po rovině.
A co více, z Karlových Varů jste za hodinku na místě! Leží kousíček od hranic a městečka Klingenthal.
 
Hned na počátku mě překvapila vlaková zastávka,  přímo hotelová!
Vlakem ze Sokolova vyjedete v sobotu v 18:29 hodin a v 19:36 jste přímo na nádraží hotelu.
Z Kraslic jezdí vlak cca každou hodinu a za 25 minut už jste v hotelu.
Tedy, kdo nechce jet autem, má jedinečnou šanci, přeprava lyží, kol není problém.
 
Těm příjemným překvapením nebyl konec, hotelovou součástí je akvapark , velmi příjemný – 2 velké bazény, jeden s vlnobitím ( každou celou hodinu) , 2 tobogány – musím říci, že jsou fajn i pro 3 leté dítě – nejsou nijak zvlášť prudké , můžete jet společně s dítětem , umělé jeskyně celkem 4 , s různými efekty, whirpool, nádherná sauna, infrasauny, masáže a především otevírací doba o víkendu od 10 hodin do 22 hodin , ráno ještě navíc pro hotelové hosty cvičení v bazénu. Někdy dokonce noční koupání do 24 hodin osvětlené jen svíčkami.
Takže v pátek po večeři po našem příjezdu jsme až do „zavíračky“ jezdili na tobogánech , bez fronty a bylo to skvělé. Z pokoje hotelu jdete v županu rovnou na koupání – paráda.
 
Další super výhodou je lyžování přímo u hotelu – v lyžákách rovnou na kopec, sice to není lyžování v Alpách, ale přímo za akvaparkem začíná červená 750 m dlouhá sjezdovka,   s 4- sedačkovou lanovkou, naproti na kopci je černá sjezdovka 500 m s vlekem , takže se jezdí tzv. houpačka.
Mapka zde Včetně délek a převýšení.
Před hotelem kopeček, na něm pro děti jezdící koberec místo vleku a cena celodenní permice na tzv. kouzelném koberci 5 EUR za celý den!
Cvičná louka pro snowboardy, lyž. školu a ještě taková malá modrá sjezdovka s vlekem pro začátečníky, prostě pro rodiny ideál a navíc po lyžování vyhřátý akváč s whirpoolem , odkud se z bazénu můžete dívat rovnou na lyžaře a sjezdovku… efektní
Ideální i pro lyžařské kurzy.
 
V době, kdy není sníh, se vyřádíte hned za hotelem, kde je lanové centrum v lese, opravdu moc pěkně vybudované, má 3 různé trasy dle obtížnosti. Pěkné dětské hřiště, vyhlídka s občerstvením přímo u lanovky , v hotelu je fitko s profitrenérem, squaschová hřiště, 2 tenisová hřiště v hale a 2 venku, půjčovna kol, inlinebruslí, lyží, vlastní kola si můžete uschovat  vedle půjčovny v garáž.
 
Kolem dokola hotelu jsou krásné trasy na kola, turistiku, kousíček je přehrada a skokanský můstek – Vogtland – aréna, velmi moderní, kde se konají světové poháry.
Můžete popojet autem nebo vlakem do okolí – na hotelu mají krásně zpracované informace o zajímavostech v okolí – muzea, největší a nejvyšší cihlový most v Evropě, zábavní park pro celou rodinu, rozhledny … hrady, zámky, muzea hudebních nástrojů..
Asi ½ hodiny od hotelu je zábavní park v městečku Plohn , kde si celá rodina užije skvělý den.
V hotelu můžete letět do kosmu ve Space Station – za 20 minut zažijete hodně zajímavostí, projdete tunelem času a dostanete se do netušených končin…
 
Zvláštního zřetele si zaslouží stravování, je na velké úrovni s akcentem na chutnou a i zdravou stravu, salátový bufet k večeři byl skvělý – klíčky, saláty, olivy, sýry, vše popsáno i v ČJ, výborné polévky, hlavní jídla bufetem, zákusky také, zvláštní nabídky dětských jídel,
Na nápojovém lístku skvělá vína, ocenila jsem hlavně ta růžová. Snídaně stejně bohaté jako večeře, vybere si každý , vše bufetem . Opravdu musím hotelu složit poklonu. Navíc hotel disponuje českou obsluhou, někteří zaměstnanci jsou Češi, ostatní se snaží mluvit česky.
 
Pokoje jsou velmi příjemné, můžete si vybrat apartmán s kuchyňkou, kde se dá v pohodě vařit, je opravdu vybavená velmi dobře, pěkný obýváček a ložnička. Apartmán je bez stravy, stravu je možné dokoupit.
Dále jsou k dispozici pokoje bez kuchyňky, kde v ceně je snídaně nebo polopenze , podle toho, jaký balíček si vyberete.
 
 
Produktové balíčky jsou další velkou devizou, hotel nabízí opravdu velmi mnoho balíčků, najdete je v ČJ popsané zde, doporučuji vybrat některý z balíčků, jsou cenové výhodné a určitě Vás nezklamou.
 
 Milí klienti, ráda konstatuji, že pokud využijete moje doporučení, určitě Vás tento pobyt nezklame a jsem si jistá, že se do Schönecku , krásného koutu Vogtlandu, budete rádi vracet :-), rádi Vám Váš pobyt zařídíme, stačí se nám pouze ozvat.
 
 Samozřejmě je možné ubytovat se i bez "balíčku", ceny za hotelové pokoje naleznete zde, ceny za apartmány zde.
Pokud si chcete prohlédnout více fotografií, klikněte zde, web hotelu je zde.
 
 
Zdraví Vás Iveta Petrová