Egypt - Sharm El Sheikh

Egypt - Sharm El Sheikh
Egypt - Sharm El Sheikh
 
Studijní cesta začínala příletem do letoviska Sharm El Sheikh, kde nás očekával delegát partnerské CK v Egyptě. Jmenoval se Ahmed a jeho čeština byla dokonalá. Nejdříve jsme si museli zakoupit vízum, které se prodává přímo na letišti v příletové hale a stojí 15 USD za dospělou osobu a 10 USD děti, pokud mají svůj pas. Ten kdo má děti zapsané v pasu, nemusí za ně vízum platit! Vízum má formu známek, které si vlepíte na libovolnou čistou stranu v pasu, který musí platit min půl roku po příjezdu zpět do České republiky ! Po vyřízení všech úředních věcí jsme se ještě jednou přivítali s naším delegátem, nastoupili do velkého a moderního autobusu, který naši skupinu asi 20 osob odvezl do hotelu Nubian Village ****, kde nás opět vřele přivítali a ubytovali.
Ubytování i celý hotelový komplex, který se skládal z několika budov a bungalovů umístěných ve velké zahradě, bylo pěkné, čisté a celkem prostorné. Zbytek dne někteří využili k soukromé prohlídce hotelu a jeho okolí, ale hlavně ke koupání a slunění, protože i v tuto dobu, kdy u nás panují někdy třeskuté mrazy, jsme v odpoledních hodinách měly neskutečných 40°C, tak nebylo divu, že se po chvíli sešla celá skupina na pláži u moře, které ale bylo pro všechny studené, i když nádherně čisté se spoustou korálů, malých rybek a dalších mořských živočichů. Jak je známo, je Egypt a hlavně oblast Sharm El Sheikh rájem potápěčů! Pro pozorování zdejších podmořských krás nemusíte být aktivním potápěčem, v menší hloubce si pohodlně vystačíte i se šnorchlem a brýlemi do vody.Ti,kteří si přejí okusit krásy větší hloubky, pohrát si tak trochu se svým adrenalinem a nemají k tomu potřebné speciální vybavení, ani potápěčský kurs, mohou si je pořídit přímo na místě za určitý obnos.
Určitá oblast Sharm El Sheikh je chráněnou přírodní rezervací a je odtud zakázáno vyvážet jakékoliv dary moře. Patří sem hlavně korály, které se díky nenechavým turistům částečně ale jistě vytrácejí. Pokud bude některý z takovýchto nenechavců přistižen, čeká jej vysoká pokuta a další nemilé popotahování! Doporučuji tedy Všem, kteří zde budou trávit chvilky své dovolené, ať se těchto nemilých věcí vyvarují i přesto, že lidé jsou zde velmi milí a vstřícní.
Ještě horší a zdlouhavější by to asi bylo, kdybyste neuměli ani slovíčko anglicky (německy), protože angličtina je zde druhou úřední řečí, která se spolu s mateřskou arabštinou vyučuje už od prvních tříd. Školní docházka není povinná a je jen na rozhodnutí a možnostech rodičů, zda své děti pošlou do škol. I zde děti mají devítiletou školní docházku. Školy jsou zde státní a soukromé. I přesto, že se státní školy neplatí, tak je zde spousta rodin, které děti do škol neposílají a nechávají je raději pracovat v zemědělství a vykonávat další pomocné práce, které jsou s ohledem na věk dětí až zarážející!! Mnohdy na místních ulicích vidíte děti, které žebrají nebo se svými rodiči prodávají různé suvenýry, potraviny, atd
Zdejší nezaměstnanost a bída někdy nutí rodiny žít odděleně, kdy muži jezdí za prací do měst a ženy zůstávají s dětmi doma a starají se o rodinu. Ve většině případů zde vidíte pracovat pouze muže, ale to je řízeno hlavně také jejich vírou, která je mnohdy neústupná. V této zemi se můžete setkat s několika druhy náboženství. Mezi základní patří islám. Přesto zde potkáte mnoho žen, které žijí evropským stylem.
Všechna zdejší turistická místa, jsou živá, moderní se spoustou kaváren, restaurací, obchůdků, které jsou přeplněny zbožím všeho druhu. Od vodních dýmek, papyrusů, až po oděvy a suvenýry různé kvality, z nichž až oči přecházejí!! Ceny jsou zde různé a je proto nezbytné a žádoucí smlouvat jako správný hokynář, jinak se Vám může přihodit i taková věc, že si koupíte suvenýr až 3x dráž, než ti, kteří se snažili cenu usmlouvat. Nákupy v letovisku Sharm El Sheikh se oproti nákupům v Hurghadě prodraží asi každému, protože jsou zde ceny o něco vyšší!! Ceny jsou (někdy) uvedené v egyptských librách, ale mnoho prodávajících od Vás vezme i USD, pak ale musíte počítat i s tím, že na takovém nákupu něco proděláte. Nejlépe uděláte, když si své "dolárky" směníte přímo v bance, kterou najdete ve městě a kde je vždy výhodnější kurs. Při našem pobytu bylo za 1 USD cca 5,80 EL.
Uvedla jsem Vám jen několik základních informací o místních poměrech, které jsem mohla zažít nebo se je dozvědět od Ahmeda. Nyní pomalu přejdeme k hlavnímu programu našeho krátkého pobytu, kterým byla prohlídka několika vytipovaných hotelů v Sharm El Sheikhu a Hurghadě. Jedná se o hotely tří až pětihvězdičkové, které jsme si dopodrobna prohlédli a mohli tak získat několik dobrých poznatků a základních informací o hotelu, pláži a dalších hotelových službách, které jsou ve většině případů na docela dobré úrovni!!
Jako první bych Vám ráda svými slovy představila hotel Nubian Village, kde jsme po našem příjezdu byli ubytováni.
 
NUBIAN VILLAGE **** /all inclusive 
Hotel se nachází v oblasti zvané Nabq Bay, která je vzdálena cca 12 km od Naama Bay v letovisku Sharm El Sheikh. To je modernější a mladší než Hurghada, která byla tzv. kolébkou turistického ruchu. Do letoviska Naama Bay jezdí od hotelu 5 krát denně hotelový bus, který je 3 krát zdarma a 2 krát za poplatek 2 EUR za dospělou osobu a 1 EUR za dítě.
Nubian Village je moderní komplex několika budov, který je přímo u písčité pláže s pozvolným vstupem, kde je nutné mít obuv do vody pro velký výskyt korálů. Hotel je s programem all inclusive a nabízí hostům své služby a ubytování v hlavní budově, postranních hotelových budovách, ale také v bungalovech, které jsou rozmístněny v prostorách krásně rozkvetlé zahrady. Pokoje jsou čisté a prostorné, vybavené TV/SAT, telefonem, klimatizací, vanou, WC. Ti kteří jsou ubytováni v hlavních budovách, mají balkon s výhledem na moře nebo areál hotelu. U bungalovů je menší terasa s posezením a výhledem do zahrady, kde mimo jiné najdete i 2 velké bazény, malý obchod se suvenýry, sport. potřebami, atd. najdete zde i tzv. letní, zimní divadlo, které slouží pro animační programy a představení. O bohatý program se postará animační skupina, která realizuje různé sportovní aktivity a hry.
Své tělo si můžete - pokud Vám to Vaše zdraví při místním klima dovolí - trochu nabudit i v místním fitness, které je zdarma, nebo si zajít do sauny či na masáž, která je za poplatek! Ti co milují bílý sport, mohou využít tenisové kurty, které jsou přímo před hotelem, nebo si své tělo protáhnou při plážovém volejbalu nebo mini fotbalu. Ti, co se po takovém tréninku budou chtít ochladit, mohou navštívit některý z hotelových barů, které jsou u bazénů nebo v restauracích.
Restaurací tu také najdete několik. Je to např. hlavní restaurace, kde probíhá hlavní stravování všech hostů. Dále je to tzv. Rybí restaurace, která je poblíž pláže a je zde možné povečeřet, pokud si včas a předem zamluvvíte místo. Tyto služby Vám poskytnou i další z nabízených restaurací El Nour, Corallo, atd. V restauraci Corallo se podávají, tzv. snacky (pozdní svačinky). Jídla i pití je zde nepřeberné množství, na výběr je z velkého množství pečiva, zákusků,ovoce, zeleniny, sýrů, pomazánek, masa i ryb. K masu je vždy velký výběr příloh např. opečené i neopečené brambory, rýže,těstoviny na různý způsob,atd. Z pití máte na výběr limonády (Fanta, Sprite, Coca Cola) a ovocné koktejly, pivo, bílé i červené víno, minerální vody, kávu, čaj, atd. Nemohu si (alespoň v mém případě) stěžovat!
Vše bylo fajn a bez problémů,co se týče jídla, ubytování i velmi (někdy až moc) ochotné obsluhy hotelu, která se snaží splnit každé Vaše přání!
 
 
LAGUNA VISTA ***** /all inclusive
 
Laguna Vista je jeden z nejlepších hotelů v Sharm El Sheikhu. Najdeme jej ve stejné oblasti Nabq Bay, jako hotel Nubian Village, cca 9 km od Sharm El Sheikhu. Jedná se o velmi luxusní hotel. komplex, který tím že se nachází mimo centrum Sharm El Sheikh zaručí ničím nerušenou dovolenou. Všechny hotelové budovy jsou postaveny v novodobém stylu s typickou terakotovou barvou.
Při vstupu do hlavní budovy snad každého upoutá monumentální vstupní hala, která je nádherně vyzdobena a připadáte si zde jako v chrámu z minulé doby. V této hale najdete zároveň recepci se směnárnou, kde jsme v některých případech našli i skvělý kurs za USD, což se v hotelích jen tak nevidí!
Po milém přivítání vedením hotelu, jsme pokračovali v prohlídce, která vedla přes velkou hl. restauraci, kde se podávají pochoutky všeho druhu a je také velice pěkná a luxusně zařízena. Luxusní je i veškeré ubytování v Laguně, které je rozděleno na několik typů a nachází se v hlavní budově nebo její bezprostřední blízkosti. Všechna ubytování jsou velká, prostorná a světlá, zařízena moderním a vkusným nábytkem. V každém pokoji najdete klimatizaci, vlastní koupelnu se soc. zařízením, kde nechybí nezbytný fén. Mezi další vybavení patří i TV/SAT,minibar, telefon a podle typu pokoje pak balkon nebo terasa. Toto vybavení má každý ze standardních pokojů, kde je možné přidat i dětskou postýlku. V hotelu Laguna Vista je možný výběr i z dalších typů ubytování, jako jsou např. pokoje superior nebo tzv. chalety normál/duplex a ubytování v královské rezidenci.
Pokoje superior mají stejné vybavení jako standardní pokoje, ale za příplatek je zde možný přímý vstup do bazénu, který tak klientům zajistí určité soukromí. Dalším řešením ubytování jsou chalety, které připomínají chatky či bungalovy a jsou rozmístěné v dolní části perfektně upraveného a rozlehlého areálu poblíž pláže. V chatičkách je možné zajistit ubytování jako ve dvoulůžkových pokojích. Rodiny s dětmi mohou využít také chalety mezonetového typu, které každého upoutají tím, že ložnice pro děti je v patře. I tyto pokoje jsou velmi prostorné, s balkonem nebo terasou, ze které je krásný výhled na moře nebo do zahrady. Pokud hledáte, mnohem větší soukromí a V.I.P. ubytování, tak by určitě stálo za zvážení ubytovat se v tzv. Královské rezidenci, která je opravdu super! Zde na Vás čeká velký samostatný apartmán, který připomíná menší rodinný domek, postavený co nejblíže k pláži. Uvnitř najdete velmi prostorné pokoje,šatnu, velkou TV/SAT,atd.
Celý areál je moc hezky architektonicky řešen a najdete zde spoustu zákoutí s několika bazény s různými ostrůvky a vodními kanály, které jsou obklopeny bohatou flórou, která ohromí svou bujarou vůní a barevností. Přes tento malý ráj, který vede kolem několika menších restaurací a barů, kde pití, není v ceně a musí se platit, dojdete až na nádhernou písčitou pláž, kde jsou lehátka i slunečníky zdarma, jako u bazénu!
Pokud zde budete trávit chvilky oddechu i se svými ratolestmi, nechte je v klidu si pohrát v dětském klubu, ve kterém budou mít o zábavu postaráno. Volné chvíle se dají využít i při různých animačních programech o které se stará skvělý animační tým od 10:00 do 21:30 hod., nebo při hře tenisu či squashe, kde máte hodinu hry zdarma a další za poplatek 5 EUR.
Ti, kteří využijí některou z těchto celodenních aktivit a budou mít chuť, si tento program ještě o něco zpestřit, mohou zajít na diskotéku( za poplatek). Konec dne si můžete zpříjemnit i návštěvou centra Sharm El Sheikhu, kde den nekončí, ale naopak začíná!!
 
 
PALMYRA **** /all inclusive
 I tento hotel najdeme v místech oblasti Nabq Bay,cca 18 km od centra Sharmu. Hotel se skládá z několika budov a byl postaven v arabském stylu, který každému kdo jsem zavítá ihned připomene zdejší zvyky a kulturu. Celý hotelový areál, je obklopen stále udržovanou zelení, která ve Vás navodí pocit klidu, pohody a svěžesti a zároveň zpříjemní Váš pobyt.
Skvěle upravený není jen hotel, ale i ubytování spolu s dalšími hotelovými prostory. Při vstupu do hotelu, vejdete do prostorné vstupní haly, ve které najdete recepci i se směnárnou, kde možná narazíte i na výhodný kurs. Zde Vás přivítá velice ochotný personál, který se vynasnaží Vám ve všem vyjít vstříc. Budete ubytováni ve kvalitně zařízených pokojích s klimatizací, TV/SAT, sprchovým koutem,WC, telefonem,balkonem nebo terasou. Všechny pokoje mají výhled dovnitř hotelového komplexu na bazén. Všechny pokoje jsou dvoulůžkové s velkou manželskou postelí nebo oddělenými lůžky.
Mají zde i rodinné pokoje, které jsou s palandami pro 2 děti. Hotel Palmyra je s programem all inclusive, který Vám zaručuje, skvělé a bohaté Stravování a pití po celý den. Jedná se o plnou penzi, lehké občerstvení u kávy, čaje, veškeré nealkoholické nápoje kromě džusů z čerstvého ovoce, alkohol místní výroby kromě vína. All inclusive můžete využít i u velkého bazénu nebo na pláži, která bohužel není přímo u hotelu. All inclusive na pláži není až tak bohatý jako v hotelu a za pití v lahvích se platí! Systém all inclusive je platný u bazénu a na pláži od ranních hodin do západu slunce a v baru do 24:00 hod. Při Vašem malém osvěžení u baru, si Vaše děti mohou pobýt v dětském bazénu, nebo si pohrát na dětském hřišti.
 
Pokud zatoužíte po slunění na pláži, musíte se na hotelovou pláž nechat zavézt.Doveze Vás sem zdarma do dvou minut pravidelný plážový autobus. Na pláž poté dojdete po cca 100 metrů dlouhém chodníku a několika schodech. Na místě máte slunečníky i lehátka zdarma, jako u hotelového bazénu. Pláž je písčitá, ale je zde třeba mít boty do vody. Tato pláž sousedí s pláží hotelu Nubian Village a Hauza Beach.
Ti, kteří se budou chtít podívat do centra Naama Bay, mohou využít hotelového autobusu, který Vás do střediska každý den zdarma zaveze. Jednou týdně (neděle) Vás zavezou na trhy do Sharm El Sheikhu a každý den na přírodní pláž. Na své si určitě přijdete i na hotelové diskotéce, nebo můžete své tělo potrápit v hotelovém fitness, které je také zahrnuto v systému all inclusive! Kompletní hotelové služby spolu s personálem,Vám zajistí příjemné chvíle Vaší dovolené a ničím nerušený pobyt!
 
 
HAUZA BEACH RESORT ****+ /all inclusive
 
Jestli se chcete cítit jako v pohádce, stačí k tomu (alespoň pro mne) prožít svou dovolenou v Egyptě a být ubytován v hotelu Hauza Beach. Při prohlídce tohoto hotelu, byla celá naše skupina nadšená. V tomto hotelu nenajdete jen skvělé ubytování, které odpovídá čtyřem až pěti hvězdičkám, ale i spoustu společenského vyžití přes celý den i večer. Moderní hotel se skládá z hlavní budovy a několika vedlejších budov, které jsou rozmístněné ve velmi pěkném až nezvyklé upraveném areálu.
Celý hotelový komplex je vybudován v arabsko-africkém stylu a je zde vidět, že si architekti nechali na všem záležet! Hotelové komplexy se nachází v bohatě rozkvetlé zahradě doplněné o různá kamenná zákoutí, ostrůvky s plameňáky, různé vodní kaskády a spoustu dalších atrakcí, které určitě ocení i ti náročnější klienti. Při procházce této architektonické hříčky, dojdete kolem bazénu a několika menších bazénků k velmi pěkné a rozlehlé písčité pláži, kde se po několika metrech nachází korálový útes, kde můžete pozorovat podmořský život a kochat se hejny barevných rybek. Místní pláž je rozdělena do 3 částí a je největší v Sharm El Sheikhu. Pro snadný přístup do moře zde vybudovali molo, které zajisté ocení všichni plavci.
Ti, kteří touží po potápění, mohou navštívit potápěčské centrum, které je za poplatek, a najdete jej v areálu hotelu spolu s dalšími aktivitami, jako jsou např. kulečník, velké šachy, fitness centrum, jízda na koni (za poplatek) nebo tenisové kurty, kde je možné hrát i ve večerních hodinách. O skvělý celodenní program se Vám postará animační skupina, která pro Vás pořádá různé sportovní a společenské akce, které se konají v prostorách kolem bazénu, pláže nebo v malém amfiteátru. Na své si přijdou i Vaše děti, které tu najdou dětský bazén, dětský koutek, malá zoo a další Vyžití.
Vy, ale zajisté i Vaše drobotina, využijete all inclusive program, který Vám zajistí bohatou plnou penzi, od snídaně až po pozdní večeři, lehké občerstvení u kávy, čaje, velké množství nealkoholických nápojů mimo džusů z čerstvého ovoce, cappucina a expresa. V all inclusive můžete okusit i alkoholické nápoje místní výroby, které jsou v porovnání s našimi přibližně stejně dobré a chutné! Veškeré pití je možné čerpat v restauracích, v barech u bazénu, lobby baru nebo v baru na pláži, kde Vás vždy ochotně a s úsměvem obslouží. Tak jak je bohatý all inclusive v pití, tak je bohatý i v jídle s různými druhy i chutěmi, které zajisté ocení každý gurmán. Jídlo můžete konzumovat v několika restauracích. Např. v hlavní restauraci, Rybí a Tirrana restauraci. V hlavní restauraci je jídlo podáváno formou bufetu. Najdete zde i bufet na dietní systém, nebo Vám menu připraví přímo před očima.
Po vydatném obědě či večeři si můžete oddychnout jak u bazénu tak na pláži, nebo ve svých moderně zařízených pokojích ve kterých máte klimatizaci, TV/SAT,telefon, lednici(mini bar),koupelnu s vlastním soc. zařízením a fénem, balkonem nebo terasou. Všechny pokoje jsou prostorné, světlé. Ve všech standardních pokojích, kterých je několik a jsou rozmístněny v zahradě v několika budovách, je možná 1 přistýlka pro dospělou osobu nebo 2 děti. Je ale možné zarezervovat i propojené pokoje.
Náročnější klienti se mohou ubytovat v tzv. suitách, ve kterých mají trochu vyšší standard a pohodlí! Najdou zde hlavně velkou koupelnu! Většina pokojů má výhled na moře, kde se Vám naskýtá pohled i na nedaleký ostrov Tiran, který je skvělým výletním a potápěčským místem.
Hotel je postaven mimo vlastní centrum, ale není problém se sem nechat za mírný poplatek odvézt a strávit zde zbytek dne nákupy na místním bazaru, nebo se jen tak projít po dlouhé promenádě, která je lemována spoustami restaurací a kaváren, ve kterých je možné příjemně posedět a pozorovat místní noční život!!
 
 
SHARM HOLIDAY **** /polopenze
 
Hotel se nachází na okraji střediska Naama Bay s výhledem na Rudé moře a okolní hory, které lemují pobřeží. Hotel se skládá z několika jednopatrových budov, mezi kterými najdete 2 hlavní bazény. Nejsou vyhřívané, ale u najdete u nich dostatek prostoru pro Vaši relaxaci a lehátka i slunečníky zde máte zdarma!
Ubytováni budete na docela pěkných, čistých pokojích, které jsou klimatizované s vlastní koupelnou, TV/SAT,minibarem, fénem s balkonem nebo menší teráskou, která je někdy přímo u ochozu, kde prochází další hosté! Hotel zajišťuje ubytování ve starší a novější části, kde jsou pokoje o něco větší(hezčí) a je zde možné využít průchozích pokojů za rodinné. I tyto pokoje mají balkon nebo terásku. U některých budov např.1,4,5,6 není výhled na moře. Pokud zatoužíte navštívit moře a pláž, musíte si udělat malou procházku cca 1000 metrů, nebo můžete využít hotelového autobusu, který jezdí každých 30 minut do 12:00 a poté každou hodinu a je zdarma!
Své volné chvilky můžete strávit také ve 2 hotelových barech nebo při dobrém jídle v místní restauraci, kde Vás přivítá skvělý a ochotný personál. Své chutě můžete okusit i v místní Thajské restauraci, nebo v hotelové kavárně, při pití vaší kávy či čaje. Po malém oddechu si můžete své tělo protáhnou v hotelovém fitness, při hře volejbalu nebo tenisu.Ti co hrají squash, stolní tenis nebo kulečník, se o svou zálibu nikterak neochudí a i zde najdou místo na svou hru. Všechny tyto aktivity jsou za poplatek!! O zábavu se Vám postará i animační program nebo diskotéka do nočních hodin.
Pokud budete chtít nakupovat z více druhů zboží, určitě Vám k tomu nevystačí několik malých hotelových obchodů a musíte zajet do nedalekého centra, kam Vás opět zaveze hotelový bus a pak už jen stačí dostatek financí a trocha menší drzosti, otrlosti které Vás mnohdy zbaví někdy až nechtěně vlezlých prodejců! Neplatí to však u všech obchodníků, ale trocha smlouvání a váhání nad koupí určité věci se zde určitě vyplatí!! Nemusíte však do města vyjet jen za nákupy, centrum letoviska nabízí mnoho míst k návštěvám nebo večerním procházkám po dlouhé plážové promenádě a zastavení se v jedné z mnoha kaváren, kde posedíte u šálku dobrého čaje a budete pozorovat dění kolem Vás.
 
 
SETI SHARM **** /polopenze
 
 Hotel najdeme v jedné z nejhezčích lokalit Sharm El Sheikhu, v zátoce Sharm El Maya! Je vzdálen cca 4-5 km od Naama Bay, kam Vás zdarma zaveze hotelový minibus. Jedná se o velice pěkný a oblíbený hotel,který má ve své nabídce několik druhů ubytování.
Jde o klasické standardní pokoje, které jsou dvoulůžkové s možností 2 přistýlek (pro děti do 12 let), jsou celkem hezky zařízené a vybavené.Najdete zde koupelnu se sprchou a WC, SAT/TV, fénem, telefonem, klimatizací a balkonem nebo terasou. Pokoje tohoto typu jsou menší ale útulné! Možné je ubytování i v tzv. superior pokojích, které jsou větších rozměrů,mají balkonek a jsou k dispozici pouze v horních patrech za příplatek. Všechny pokoje jsou umístěny v komplexech, které najdete v perfektně upraveném areálu s bohatou zelení palem a keřů, s několika restauracemi a bary, obchody se suvenýry a mnoha možnostmi sportovního i společenského vyžití. Relaxace a příjemné slunění na Vás čeká, na velmi pěkné (prý nejhezčí v Sharmu), rodinné pláži se spoustou palem,kde máte lehátka a slunečníky zdarma!!
Pláž je opravdu moc hezká s velkou nabídkou vodních sportů za poplatek (např. kanoe, vodní lyže, atd.). Pro slunění nemusíte chodit na pláž, poslouží Vám k tomu i zdejší 2 bazény, kde ten svůj najdou i Vaše děti! Pokud po celodenním slunění zvládnete ještě nějakou aktivitu, můžete navštívit hotelové fitness, saunu nebo masáž. Kdo není příznivcem "mučení svého těla", může posedět u internetu nebo si vyzkoušet své umění při hře biliáru či tenisu.Všechny tyto služby jsou za poplatek ! Na své si zde přijdou i milovníci potápění, kteří tu najdou skvělá místa i potápěčské centrum!
Pokud chcete strávit aktivní a pohodovou dovolenou s pobytem na krásné pláži, určitě zavítejte do Seti Sharmu, kde Vám i Vašim dětem takovou dovolenou zajisté připraví!
Hotelem Seti Sharm jsme ukončili 1. část naší informační cesty, která se týkala prohlídek a základních informací o nabízených hotelových kapacitách v Sharm El Sheikhu. Naskytla se nám tak příležitost poznat nejen hotely, ale i něco málo ze střediska Sharm El Sheikh, místních obyvatel a zvyků.V hotelu Seti Sharm jsme ještě malou chvilku poseděli a využili tak zbývající čas k malé besedě s Ahmedem, který nám s úsměvem na tváři a s "velkým nadšením" odpovídal na naše otázky na tělo!!
Po této malé "rodinné" debatě, jsme nastoupili do přistaveného busu, který nás odvezl do nedalekého přístavu. Tam již čekala přistavená tzv. rychloloď, která nás měla převézt do Hurghady, kde začínala 2. část naší cesty.
NAAMA INN **+ /polopenze
 
Hotel leží přímo v centru střediska Naama Bay. Je to malý a skromný rodinný hotel s menším bazénem, u kterého jsou lehátka i slunečníky zdarma! Hotel je postaven jako malý uzavřený komplex a najdete zde ubytování i ve více lůžkových pokojích, které jsou prostorné ale velmi jednoduché. V každém pokoji najdete klimatizaci, koupelnu (skromnou), TV, lednici, telefon. Všechny pokoje mají balkon nebo terasu s výhledem na bazén.
Veškeré prostory hotelu jsou malé a skromné. Je spíše vhodný pro nenáročné hosty, kteří nehledají u dvouhvězdičkové kategorie žádný komfort, ale spokojí se s klasikou! Hotel ocení Ti, co vyhledávají za málo peněz hodně muziky, ale v tom smyslu, že je ubytování přímo v centru dění, se spoustou restaurací, kaváren, obchodů, hudby a dalších turistických atrakcí!! Po rušném večeru bude zapotřebí, načerpat další dávky energie, to Vám zajistí pouze jedno místo a tím je nedaleká cca 250m od hotelu vzdálená pláž,na kterou dojdete podél rušné ulice, poseté několika obchůdky a restauracemi, ze kterých na Vás doléhá vůně dálek!
  
 
HELNAN MARINA ****
Ve středisku Naama Bay byl postaven Izraelci jako jeden z prvních hotelů v Sharm El Sheikhu. Hotelová stavba má spíše tzv. panelákovou podobu a připomíná tak, klasický hotel u nás!! I tento hotel najdeme přímo v centru Naama Bay cca 200 metrů od hotelu Naama Inn. Jedná se o velkou pětipatrovou budovu, kde je možné ubytování v klasických standardních pokojích, které jsou menší pouze s francouzským oknem, ze kterého je výhled na město a moře!! Dále zde najdete i tzv. superior pokoje, které jsou větší a některé i s balkonem. Pokoje s balkonem Vám zajistí ubytování pouze v 5. patře!! Ostatní pokoje mají pouze francouzské okno. Celkově jsou pokoje pěkné, čisté, moderně a vkusně zařízené s dostatkem světla, které naopak u některých hotelů chybí!
Do Vašich pokojů Vás zaveze hotelový výtah, který zajisté oceníte při návratu z hotelové pláže, která není přímo u hotelu, ale před hotelem za místní komunikací!! Zde najdete i bazény a další vyžití s lehátky a slunečníky zdarma!!! Na pláži můžete posedět v baru a popít některý z lahodných a osvěžujících nápojů. Bar i další skvěle vybavené a čisté restaurace s výbornou obsluhou, najdete i v budově hotelu, kde se Vám nabízí několik druhů jídel,evropské i místní kuchyně. V hotelu najdete i obchod se suvenýry, šperky, velký konferenční sál, atd. Pro dobrou polohu hotelu, je vyhledávaným místem pro ty, kterým nevadí denní i noční život v místních ulicích s mnoha obchody a kavárnami.
 
GAFY RESORT **** /polopenze
Jedná se o jeden z dalších nově zrekonstruovaných hotelů, který tak odpovídá čtyřhvězdičkové kategorii! Je oblíbenou kapacitou i pro svou polohu. Nachází se v klidné části jednoho z nejnavštěvovanějších středisek Naama Bay. Hotel je po rekonstrukci a celkové modernizaci velmi pěkný. Najdete zde velmi prostornou vstupní halu s recepcí a směnárnou. V dalších prostorách hotelu se nachází restaurace a bar. Hotel má 2 části: novější a starší, ve kterých je ubytování.
V některých pokojích ještě najdeme i starší nábytek. V nově vybavených pokojích můžeme počítat s klimatizací,koupelnou a soc. zařízením, fénem, telefonem, trezorem, TV/SAT a balkonem nebo terasou. Na pokojích je i plný minibar s přiloženým ceníkem všech nabízených nápojů. Všechny pokoje mají možnost přistýlky, ale prostory pokojů jsou menší a s přidáním přistýlky je někdy problém! Jinak jsou pokoje docela čisté, vybavené stylovým nábytkem, který bez problémů uspokojí nenáročného klienta. Pokoje ve vyšším patře mají menší balkon, ze kterého je výhled na moře nebo bazén. U přízemních pokojů je teráska s posezením, ze které je výhled na hlavní budovu a bazén. Ubytování je v postranních budovách. Najdeme je v prostorném a upraveném areálu, ve kterém je vysázeno mnoho barevných keřů,travin a palem, které celý areál oživí a zkomfortní! I zde si dali architekti záležet na každém kamínku a výzdobě, která tak ve Vás navodí pocit pohody, kterou najdete nejen při slunění se u některého z bazénů nebo při pobytu na pláži, která je přímo u hotelu a je druhou největší pláží v Naama Bay!!
Pláž je písčitá s pozvolným vstupem, kde je nejdříve písek a pak korály, tak nezapomeňte na botičky!! Lehátka, slunečníky máte u bazénu i na pláži zdarma a tak své finance můžete vložit do některého z osvěžujících drinků či limonád, které Vám rádi namíchají přímo v baru na pláži nebo u bazénu.
Bohatá strava se podává formou bufetu - tzv. švédské stoly, na kterých najdete pochoutky všech druhů, od sladkého až po slané, velký výběr ze zeleniny, ovoce i pečiva, atd. A tak zde nebudou zahálet ani Vaše chuťové buňky! Program Vašeho dne si můžete zpestřit např. návštěvou hotelových obchůdků, pizzerie, hrou pláž. volejbalu, kulečníku a další vodní sporty, mezi které patří také potápění! Všechny tyto aktivity jsou za určitý poplatek, který pro vylepšení Vašeho programu, budete muset uhradit! Ti, co toto zpestření oželí, mohou využít i skvělého programu, který zajišťuje hotelový animační tým a připraví Vám veškeré společenské a sportovní vyžití! Ve večerních hodinách můžete navštívit diskotéku nebo centrum, kde si najdete ten správný druh zábavy a rozptýlení!
Pobyt v tomto hotelu je vhodný pro Vás, kteří chcete prožít svou dovolenou aktivně se spoustou zábavy.