Egypt - Hurghada

Egypt - Hurghada

 Egypt – Hurghada 

Po klasickém odbavení a zakoupení lodního lístku 40USD za osobu, jsme nastoupili a usadili se do příjemných sedadel, která byla seřazena v několika řadách a připomínala sedadla letadla!! Byla velká škoda, že plavba do Hurghady probíhala ve večerních hodinách a my jsme tak přišli o výhled na moře. Po cca dvouhodinové plavbě jsme dorazili do přístavu v Hurghadě, kde na nás čekalo další celní odbavení, které trvalo asi 30 minut.Celé odbavení bylo zdlouhavé, protože se spolu s námi odbavovali i další, kteří se přepravovali z Sharmu do Hurghady!! Když jsme přišli k odbavovací hale, viděli jsme tlačit se tu dav lidí, kteří hledají svá zavazadla. Ta byla před halou nakupena na menších vozících, ze kterých si je hosté "rvali" nebo čekali, až jim to své pracně nalezené zavazadlo předá pracovník,který byl tímto pověřen. U některých lidí jsme až žasli, jak dovedou být neurvalí, a bez ohledu na druhé se různě zavazadly přehrabují a pohazují jimi. Když konečně dosáhli svého, začali se drát jak "divá zvěř" bez kouska slušnosti!! S ohledem na některé lidské "výpadky" jsme si museli odstát dlouhou frontu a čekat na opakované prohlídky všech zavazadel, které jsou prý nezbytné, protože jsme cestou do Hurghady vpluli do mezinárodních vod.
Po menší odmlce jsme dali dohromady opět naši skupinu a zůstali jsme čekat na Ahmeda, který měl ještě nějaké vyřizování. Po chvilce jsme se všichni odebrali směrem k rušné ulici, kde nás přivítala sympatická slečna jménem Katka,která v Hurghadě žije a pracuje jako delegátka CK Firo tour. Seznámení se z Káťou bylo pro všechny velkou výhodou, kterou určitě ocenil i Ahmed, který měl celodenního zařizování hotelových návštěv a vedení našeho "babince", určitě plné zuby. Do poslední chvilky jsme nevěděli, v jakém hotelu budeme trávit poslední 2 noci,které nás spolu s dalším celodenním programem v Hurghadě ještě čekaly. Všichni jsme se usadili do autobusu, ve kterém padlo z úst naší milé delegátky rozhodující slovo, které tak vyřešilo naše dotazy na ubytování. A to bylo: hotel "Grand Azur"!! I přesto, že na všech byla znát celodenní "lopota", tak nás konečný výrok "Grand Azur" opět rozzářil a naladil, protože jsme všichni věděli, že se jedná o jeden z nejlepších hotelů v Hurghadě, a který je opravdu i naším tzv. Bílým koněm v nabídce.
Netrvalo ani několik minut a my i naše kufříky, jsme stáli před velkou osvětlenou budovou, u které bylo i přes pozdní večerní hodinu, stále živo!! Po příchodu do hotelu, jsme se usadili do příjemných a velkých ratanových křesel, kde jsme vyčkávali příchodu Ahmeda a Káti. Po vyřízení nezbytných formalit jsme obdrželi klíče od pokojů a program,ve kterém stál celodenní rozvrh našeho opět pestrého pracovního pobytu. A tak jsme se chopili našich zavazadel, která po tomto putování (v některých případech) také vzala za své, a začali hledat naše vytoužené pokojíky, na které se už každý z nás těšil!! Většina z naší skupiny obdržela k otevření pokoje klíč + magnetickou kartu, která po otevření pokoje slouží i k zapnutí el. energie, ale musíte ji ihned, jak vejdete do pokoje, vložit do menší schránky, která je ihned za dveřmi!! To byla jen malá informace pro ty, kteří ještě neměli tu zkušenost, používat místo klasického klíče tuto kartičku a budou tak ušetřeni velkých údivů, že jim v celém pokoji nejde elektřina!!
Všichni jsme dostali moc pěkné pokoje, které byli prostorné, čisťounké s velkou postelí a dalším vkusným zařízením, které odpovídalo své pětihvězdičkové kategorii. V docela velké koupelně na Vás "svítí" velké zrcadlo,bidet, WC ale (pro mne) možná menší vana se sprchou, která bohužel vyskakovala. Ale to se dalo přežít. I když se najdou tací, kteří mají v plánu své dovolené i takový program, kterým je zkoumání a hledání veškerých nedostatků, které se po svém návratu snaží u CK vyreklamovat. Myslím, že takové nedostatky mnohdy zastíní spousta dalších krás této země,kterých tu najdete určitě několik!! Už když si svou dovolenou vybírám, budu raději v domnění, že se může malá chybička vloudit, ale nemusí nám vždy znepříjemnit celý pobyt na který jsme se s nadšením připravovali a těšili!!
Po našem rychlém ubytování většina z nás využila pozdní večeře, která byla ve velké hotelové restauraci do 23:00, kde i přes tuto dobu bylo plno a živo! Našli jsme zde opět velký výběr z různých druhů jídel i pití, které bylo bohatě připraveno a upraveno na velkých stolech, ze kterých až oči přecházely. Veškeré jídlo i pití je formou samoobsluhy,ale i přesto Vám místní číšníci přinesli dobré víno, limo nebo dolili kávu. Ti, co se necítili ještě tak unaveni, šli po večeři posedět a poklábosit, do hotelového baru kde bylo možné čerpat all inclusive do ranních hodin. Většina z nás to však oželela a šla se raději dostatečně vyspat a připravit se na druhý den, kdy nás čekal připravený program.
Po celkem dobře strávené noci jsme se probudili do slunečného rána, které nás (některé) naladilo a připravilo na dnešní "putovní" den. V něm nás čeká kompletní prohlídka hotelů v Hurghadě, které jsou v nabídce letošního roku.
  
 SEA STAR **** /polopenze
Tento hotel je vzdálen cca 2 km od hlavního centra Hurghady, ale nemusíte mít obavy, že se nachází na nějakém odlehlém místě, kde by živáčka nebylo. Hotel se nachází pouze v jiné části, která je trochu stranou, kde ale také najdete mnoho obchodů a dalších hotelů. Přímo před hotelem je mnoho obchůdků a kaváren, které se táhnou podél celé ulice, kde je stále živo. Hotel je moderní a skládá se z několika budov, které jsou postaveny podél velkého bazénu, který je v zimních měsících vyhřívaný.
Na své si zde přijdou i Vaše děti, které se můžou odreagovat v miniklubu a dětském bazénu. U všech bazénů je dostatek lehátek, které máte spolu se slunečníky i na pláži zdarma. Pokud se Vám zachce vyměnit bazén za moře a pláž, tak nemusíte chodit daleko, protože je přímo u hotelu. Pláž je písčitá, s pozvolným vstupem do moře, kde je možné už po cca 30m šnorchlovat a potápět se (potápěčské centrum). U vody můžete za poplatek provozovat i jiné sporty - např. windsurfing, vodní lyže, atd.
Po malém odreagování na pláži můžete posedět v některém z barů nebo kaváren, která je otevřena do 24:00 hodin. Ten, komu po sportovních aktivitách vytráví, může navštívit některou ze tří restaurací. Ale pozor! V některých je zakázáno kouřit! Sluníčka si můžete užívat i na venkovní terase, kde se občas podávají snídaně a můžete zde i kouřit. Po malém doplnění Vaší energie, někteří zatouží po malém oddechu a místo ruchu na pláži či bazénu, si půjdou odpočinout na své pokoje, které jsou velmi pěkné a útulné. Ve všech standardních pokojích najdete pěkné stylové zařízení, klimatizaci,SAT/ TV, telefon, plný minibar + ceník, koupelnu s vanou a fénem. pokud budete mít zájem si uložit své cennosti, pak je k dispozici bez poplatku trezor na recepci.
Všechny pokoje v horním patře mají výhled na bazén nebo moře. Ti, kteří budou ubytováni v přízemí, mají k dispozici hezkou terasu s posezením. Pokud bude více osob, je možné propojení standardních pokojů na tzv. rodinné pokoje. V hotelu mají pouze 6 velkých pokojů a proto je dobré si předem objednat 2 pokoje najednou!! Pro náročné zde mají připravené ubytování v tzv. suitách, které jsou prostornější, ale za příplatek. Po malém oddechu si budete moci dopřát dalších aktivit, které se Vám zde nabízejí: např. masáže, sauna, jacuzzi, fitness, nebo nezbytná internetová kavárna. Pokud jste milovníky tenisu či minigolfu, můžete si i zde vychutnat svou hru. Všechny uvedené aktivity jsou za poplatek, který uhradíte na recepci. Zde najdete i směnárnu, kde při naší návštěvě byl skvělý kurs, který byl shodný s kursem v bance, což se v každém hotelu jen tak nevidí!!
Za návštěvu zajisté stojí i místní obchod se suvenýry, kde je opravdu na co koukat, nebo se projít zdejšími uličkami, ve kterých najdete další bohatý sortiment a prodávající, kteří Vás budou obletovat ze všech stran. Svou ideální polohou a službami, které uspokojí i náročnější, Vám Sea Star zaručí strávení pohodové dovolené.
 
TRITON EMPIRE ***+ /polopenze
Hotel se nachází přímo v centru Hurghady zvané Dahar. Dahar je starší čtvrtí Hurghady a směřuje více k jihu. I přesto, že je to jedna z prvních čtvrtí Hurghady, je i zde živo! Triton Empire stojí přímo u rušné ulice, kde na Vás čeká spousta obchodů a kaváren, ze kterých se linou vůně kávy a čaje. Najednou se ocitnete v místním ruchu, kterým Vás doprovází arabské melodie od ranních až do pozdních hodin. Hotel bude zajisté vyhovovat těm, kteří touží být v blízkosti centra, a mají tak vše nadosah. Jak jsme se dověděli, je tento hotel celkem žádaný a klienti se sem rádi vrací i přes to, že je pouze tříhvězdičkový.
V hotelu najdete 3 bary a několik restaurací, kde Vás vždy obslouží a přivítá skvělý personál. Jedna z restaurací se nachází venku v prostorách hotelu a slouží k rychlému občerstvení. Skvěle připravenou stravu, která se zde podává formou bufetu, najdete přichystanou ve velké jídelně, která je rozdělena pro kuřáky a nekuřáky. Připravené menu se obměňuje každý den, tak si zde zajisté pochutnáte na všelijakých dobrotách!!
Po dobrém jídle si můžete poležet u jednoho ze 2 bazénů (pro mě celkem malý). Jeden bazén najdete v přízemí a druhý je v prvním patře. Ti, co touží po návštěvě pláže, si musejí udělat malou procházku asi 200 metrů, která vede přes rušnou ulici k hotelu Triton Empire Beach, u kterého Vám je k dispozici nejen písčitá pláž, ale i jeho 2 bazény. Na pláži i u bazénů v hotelu Triton Empire i Triton Empire Beach, musíte za zapůjčené hotelové ručníky zaplatit 1 EL. za den, lehátka i slunečníky jsou zdarma. Za poplatek si zde můžete vyzkoušet i některý z vodních sportů např. potápění nebo windsurfing. V bazénu u Triton Empire Beach se Vám bude "lebedit" trochu lépe, protože je vyhřívaný a o něco větší, něž zde v hotelu Triton Empire! Pokud Vás budou doprovázet děti, je tu pro ně připraven malý dětský bazén, ale mohou také navštívit bazének nebo dětský klub hotelu Triton Empire Beach, ve které se zaručeně nudit nebudou a poznají zde spoustu nových kamarádů.
Po vydařeném dnu plném sluníčka, koupání či nakupování,Vám zajisté přijde vhod odpočinek, který si dopřejete v celkem vkusně zařízených a vybavených pokojích. Pokoje jsou velké a světlé,s koupelnou sprchou + WC, klimatizací, telefonem, SAT/TV, minibarem. Všechny pokoje mají balkon s výhledem na bazén. Je zde i několik pokojů pro svatebčany nebo ubytování v tzv. suitách a apartmánech. Pro ty, kteří nejsou zlomeni celodenním sluncem, je zde připravena každodenní diskotéka s živou hudbou, což zajisté ocení hlavně mladší!!
Triton Empire je městský hotel, který nenajdete ve spoustě zelených keřů a palem ve velké zahradě,ale spíše na malém prostoru, jehož výhodou je blízkost tržiště, různých obchodů a barů.
 
TRITON EMPIRE BEACH *** /all inclusive 
Tento menší hotelový komplex najdeme jen několik metrů od hotelu Triton Empire, se kterým má tento hotel společnou pláž i bazény. Hotel je po rekonstrukci a patří tak svým vybavením ke střední – základní kategorii. Veškeré služby i ubytování je zde na úrovni a i když není super, tak se jedná o velmi pěkné a velké pokoje s balkonem nebo terasou.
Všechny pokoje mají vkusné zařízení, klimatizaci, koupelnu se sprchou + WC, TV/SAT, telefonem. Jsou oproti pokojům v hotelu Triton Empire větší a možná i o trochu útulnější a hezčí!! Hotel má k dispozici i vícelůžkové rodinné pokoje, které se musí předem vyžádat a jsou za příplatek. To zajisté ocení rodiny s dětmi, které hotel často navštěvují. Výhodou hotelu je také program all inclusive, který Vám zajistí pití i jídlo po celý den, s vyjímkou džusů z čerstvého ovoce a vína. Program je Vám k dispozici od 10:00 - 24:00 hod. Tento program můžete čerpat v hlavní restauraci s částečně zastřešenou venkovní terasou, která se nachází přímo před bazény s vyhřívanou vodou, která je další výhodou hotelu.
Kolem hotelových bazénů dojdete přímo k pláži, která je písčitá s hrubším pískem,ale s čistou vodou, kde není velký výskyt korálů jako v sharm El Sheikhu. Pokud nebudete mít svůj plážový ručník, můžete si jej za 1 EL. na den zapůjčit! Lehátka a slunečníky máte zdarma! Po načerpání dostatečné energie ze silného egyptského sluníčka, ji opět snadno vydáte při využití některého z vodních sportů např. windsurfingu, potápění, atd., které jsou za poplatek a najdete je přímo u pláže.
Tento hotel i s veškerými službami a vybavením, bude zajisté vyhovovat všem klientům, kterým nevadí ruch, ale naopak chtějí svou dovolenou prožít nejen v areálu hotelu, ale i blízkém centru, kde najdou mnoho obchodů a restaurací, ve kterých mohou posedět a pozorovat denní i noční život místních lidí.
 
SAND BEACH *** /polopenze 
Sand Beach hotel se nachází trochu severněji od Daharu, kam dojdeme po několika minutách. A jsme opět v srdci rušného centra, které nám nabízí spoustu obchodů, barů, kaváren a typických tržišť, na kterých lze strávit dlouhé chvíle nakupováním, vybíráním a nezbytným smlouváním s místními obchodníky, kteří všechny turisty považují za ohromné boháče!! Hotel je v kategorii tři hvězdičky ale (alespoň pro mne) spíš dvě a půl, protože i přesto, že jde o celkem hezky upravený areál, který leží přímo u písčité pláže (raději boty do vody), ubytování je na jednoduchých pokojích, které jsou oproti jiným tříhvězdičkovým hotelům malé, s jednoduchým až postarším nábytkem!
U všech pokojů, které jsou v patře, je malý balkonek, ze kterého je výhled na bazén a protější ubytování. Hosté kteří budou ubytováni v přízemí, mají k dispozici malou terasu. Pro rodiny s dětmi, zde mají tzv. rodinné pokoje, které jsou větší, ale pro vybavení tmavým nábytkem i závěsy jsou pokoje celkem tmavé! Na všech pokojích,které najdeme v hlavní budově i postraních hotelových budovách, které jsou přímo u bazénů, budeme mít menší koupelnu s menším sprchovým koutem, WC, klimatizaci, SAT/TV, minibar, telefon.
To vše Vám naopak vynahradí nízká cena za tento pobyt, nebo 3 zajímavě řešené bazény s kaskádami, které určitě ocení hlavně děti!! Ve vstupní hotelové hale najdete přímo u recepce telefonní ústřednu (mezinárodní hovory), směnárnu, restauraci a bar, ve které Vás vždy rádi uvidí a pohostí. Hotel Sand Beach je s polopenzí, tzn. snídaně a večeře, podávané formou samoobslužného bufetu, na kterém nechybí dostatek ovoce, zeleniny, atd. Nápoje jsou zdarma pouze u snídaně, u večeře jsou u obsluhy za poplatek! Ti, co se chtějí osvěžit různými nápoji přímo u bazénu, postačí jen navštívit další z hotel. barů, který je hned vedle bazénu. K pití a veselení Vám chybí už jen tanec, o který nebudete ochuzeni, pokud navštívíte hotelový noční klub, kde s jistotou protančíte zbytek dne.
Pro svou polohu i cenu, bych hotel doporučila jak rodinám s dětmi, tak různým věkovým kategoriím, kteří netouží po luxusu, ale postačí jim základní ubytování, 3 bazény, blízkost pláže a blízkost centra, kde najdou spoustu dalšího vyžití!!
 
KING TUT ****+ /all inclusive 
Jedná se o menší zcela nově vybudovaný hotel, který byl otevřen v květnu 2004. Nachází se nedaleko centra Hurghady, kam se dá dojít i pěšky! Hotel byl postaven na malém prostoru a připomíná hotel rodinného typu, který pracuje s programem all inclusive, který zahrnuje plnou penzi formou samoobslužného bufetu a začíná snídaní v hlavní restauraci od 7:00-10:00. Z hlavní restaurace, ve které probíhá hlavní část stravování, je velmi pěkný výhled na moře a pláž, která je menší s pozvolným vstupem.
Cesta od hotelu na pláž vede z mírného kopečka cca 50m přes malou, ale velmi pěkně upravenou zahrádku, kolem které uvidíte i dětské hřiště a malé dětské ZOO,ve kterém je jen několik domácích zvířat (kachny, perličky,atd.), ale i malé opičky, které mohou za pomoci hotelových animátorů, Vaše děti krmit. Naproti malé ZOO, je několik dřevěných stánků se suvenýry. Dále procházíte kolem velkého animačního stanu (v zimních měsících), kde se pořádá zábava za doprovodu místních animátorů a odkud po celý den zní moderní hudba!! U této pláže je ukotvena malá loď, která slouží jako restaurace, kde je možné na objednávku povečeřet.
Na pláži můžete provozovat i některý z vodních sportů např. windsurfing. Ten, kdo upřednostní více soukromí, může využít střešní terasu, kde se v klidu a po celý den kochá krásným výhledem na moře a okolí, které bohužel z jedné strany nabízí obrázky výstavby dalšího hotelu. Na terase najdete i malé jacuzzi, které zajisté vše vyrovná!! Váš celodenní pobyt na sluníčku, Vám zajisté zpříjemní i malé osvěžení ve 2 hotelových bazénech, které jsou v zimních měsících vyhřívané!
Den si můžete zpestřit i pobytem v sauně, při masážích nebo posezením v beduínském stanu při kouření vodní dýmky (za poplatek)! U bazénů i na pláži máte vždy lehátka i slunečníky bez poplatku. Nad bazény je velká terasa s posezením, na kterou je vidět i z hlavní restaurace, přes velká francouzská okna.
Francouzská okna mají i některé pokoje, které jsou s přímým výhledem na moře a jsou za příplatek. Ostatní pokoje mají vlastní balkony s výhledem na bazén, nebo s bočním výhledem na moře. Všechny pokoje jsou velmi prostorné s pěkným až luxusním zařízením,větší koupelnou s fénem, klimatizací, SAT/TV,telefonem, lednicí s minibarem. Na hotelu jsou k dispozici i nekuřácké pokoje!!
Hotelová budova a její hlavní vchod, leží u silnice, která vede z hl. centra Hurghady, přes kterou je vidět na sídliště místních obyvatel, ale přesto zde najdete pohodu, klid a velmi dobré služby, které Vám zaručí pěkný pobyt!!
 
SEA GULL **** /polopenze
Hotel se nachází v jedné z dalších čtvrtí Hurghady, zvané Sakalla. Tato novější a modernější čtvrť, leží více na severu Hurghady. Samotný hotel je přímo u rušné komunikace v městské ulici, kde je mnoho obchůdků, bazarů a restaurací, které zajisté ocení ti, kteří vyhledávají pobyt se zábavou, nákupy a ruchem! Při ubytování v hotelu Sea Gull, budou Vaše první kroky směřovat do velké a zajímavě řešené vstupní haly, která je vyzdobena barevnými orientálními motivy. Zde najdete velkou recepci, kde je možnost posedět u kávy, čaje nebo drinku.
Hotel Sea Gull je velký hotelový komplex, ve kterém najdete několik restaurací,barů a spousty dalších kulturních a sportovních vyžití, které najdete v hotelové budově, ale i v celém areálu hotelu, který je rozlehlý se spoustou barevných keřů a palem, které jej oživí a zpříjemní tak Váš pobyt! Najdete zde několik bazénů u kterých máte dostatek místa k relaxaci. Pěkný den si zajisté zpříjemníte posezením v některé z místních restaurací např. čínské, která je zajímavě řešena. V restauracích a barech se konají různé zábavné programy.
Volno nemusíte trávit jen poleháváním u bazénu nebo na pláži,kterou najdete přímo u hotelu. Pláž je s hrubým pískem a pozvolným vstupem do vody, kde jsou i místa k potápění a šnorchlování. Zde si zahrajete i plážový Volejbal nebo si vyzkoušíte některý z motorizovaných sportů, všechny tyto aktivity jsou za poplatek!! Zkrátka nepřijdou ani Vaše děti, které se mohou vyřádit, v hezkém dětském bazénu nebo na dětském hřišti, kde najdou domek, houpačku, atd. Pokud si Vaše děti budou hrát, Vy si v klidu můžete polehávat u bazénu, protože si děti hrají jen několik metrů od Vás ! Lenošení na lehátkách pod slunečníky je zdarma u bazénu i na pláži. Ten, kdo zatouží po další aktivitě, může zajít do fitness centra nebo na masáž či do sauny, kde se o Vás postará zkušený pracovník, který Vám dá Vaše tělo opět do pohody! V hotelu najdete i kino,několik obchodů a další místnosti pro hry, např. stolní tenis, kulečník.
Po pěkně prožitém dnu plným aktivit, si zasloužíte odpočinek na velmi pěkných a prostorných pokojích, které jsou zařízeny vkusným, bytelným nábytkem. Ubytování je možné ve standardních pokojích, rodinných pokojích a tzv. suitách. Rodinné pokoje jsou o něco větší než standardní pokoje, ale vybavení je stejné. V suitách najdete mnoho prostoru s pěkným, vkusným nábytkem a výhledem na moře!!
Všechny pokoje jsou klimatizované, vybaveny TV/Sat, telefonem, prostornou (hezkou) koupelnou se sociálním zařízením. U pokojů v horních patrech je balkon,kde je možné posedět při šálku kávy či chutného červeného egyptského vína a spokojeně se dívat na bazény a okolí! Dolní pokoje mají terasu. Veškeré ubytování je velmi hezky řešeno, ale pro velký počet pokojů a poschodí, zde můžete i lehce zabloudit! Hotel je velmi oblíben nejen pro své velké vyžití a útulné ubytování, ale také pro blízkost obchodního a zábavního centra, které zde najdete v jakoukoliv denní či noční hodinu!!
 
MINAMARK ***+ /polopenze
Je to jeden z dalších příjemných hotelových komplexů, který najdeme přímo u pláže v centru Hurghady. Tento hotel nabízí své služby a ubytování všem středně náročným klientům každého věku, včetně rodin s dětmi. I přesto, že se hotel nachází v blízkosti centra, zde mnoho z Vás najde klidné prostředí. V hotelovém komplexu, který se skládá z hl. budovy, ve které najdete mimo ubytování i recepci se směnárnou, hlavní restauraci a několik barů, ve kterých Vás vždy ochotně obslouží stále usměvavý personál. V hlavní budově najdete i několik obchůdků, které Vás upoutají množstvím různého zboží, které Vám s velkou ochotou předvedou místní prodejci. Své finance si pokud možno neutrácejte při první návštěvě hotelového obchodu, kde se ceny nabízeného zboží mnohdy liší od cen v centru, kde máte možnost většího výběru. Vaše penízky se Vám budou hodit, pokud si budete v hotelu chtít dopřát masáž, saunu nebo pobýt ve fitness.
Za určitý poplatek je i využití některých motorizovaných i nemotorizovaných sportů na pláži, tenisovém kurtu a biliáru. Za hodinovou hru biliáru zaplatíte 20 EL. Pokud budete mít pobyt s all inclusive programem, máte hry zdarma. I když je pobyt v hotelu Minamark s polopenzí, je možné si za příplatek zařídit program all inclusive,který má své výhody nejen ve stravování, ale i ve využití některých sportů!
V hotelu Vám jsou k dispozici 2 bazény, u kterých jsou lehátka i slunečníky zdarma. Skvělé uvolnění najdete i v jacuzzi, které je součástí bazénů a je také zdarma. Ti, co si přejí vyměnit klasický bazén za velkou písčitou pláž a nenahraditelné moře, pak musí projít přes hotelový areál cca 100 metrů. I zde máte možnost využít lehátek a slunečníků bez poplatku. Za poplatek jsou již zmiňované vodní sporty nebo plážová restaurace. Od vyjmenování různých hotelových služeb a možných aktivit se pomalu dostáváme k tomu nejdůležitějšímu. A tím je ubytování!!
Ubytování je možné ve standardních pokojích, které mají částečný výhled na moře, na bazén nebo do bohaté a hezky upravené zahrady se spoustou zeleně, která nechybí u každé hotelové budovy!! Pokoje jsou dvoulůžkové s možností 2 přistýlek. V každém pokoji je TV/SAT, minibar, telefon, koupelna s vanou a soc. zařízením, klimatizace, balkon nebo terasa. Zařízení pokojů je vkusné a moderní, pokoje jsou prostorné, čisté, s dostatkem světla. V hotelu mají cca 18 pokojů s přímým výhledem na moře. Ubytováni můžete být v hlavní hotelové budově nebo ve dvou postraních křídlech. V hotelu najdete nejen hezké ubytování, které odpovídá tří - možná čtyřhvězdičkové kategorii, ale i klid pro svou dovolenou, kterou si můžete zpestřit návštěvou blízkého centra a okolí.
 
GRAND AZUR ***** /all inclusive
Velmi pěkný zcela nově vybudovaný hotel, který je asi 2 roky starý. Najdeme jej na okraji centra Hurghady. Do samotného centra města dojdete po několika minutách, nebo můžete využít i místní dopravy, která se Vám nabízí na každém rohu. I když jsou zde pevně dané ceny, mnohdy se poštěstí a cena za osobu se usmlouvá, ale pokud jste ve smlouvání a dohadování lepší, než místní. Ti, kteří se rádi prochází, poznají tak při své cestě za nákupy i zákoutí místních rušných ulic, ze kterých si s sebou přinesou mnoho dojmů i zážitků!
Malé obchodní centrum najdete i v jedné z částí hotelové budovy, kde na Vás čeká opět nepřeberné množství zboží různého druhu, od suvenýrů, sport. potřeb, hraček, šperků až po oděvy z kůže. Jako zákazníci těchto obchůdků musíte ovšem počítat i s tím, že cena suvenýru který si zde koupíte, bude oproti ceně ve městě mnohdy několikrát vyšší!
V celém hotelovém komplexu se Vám nabízí i další hotelové služby, které jsou velmi kvalitní a odpovídají pětihvězdičkové hotelové kategorii. Ve spojení s ochotným personálem, Vám zajišťují nerušený odpočinek. Najdou se i malé chybičky, které Vás mohou zprvu zaskočit, např. výhled z pokoje, kapající kohoutek,... Ale vždy se dají tyto maličkosti vyřešit malou domluvou na recepci, nebo poskytnutím malého bakšiše, na který mnohdy čekají a poté Vaše přání splní! Hotel je rozdělen do několika budov. V hlavní části najdete velkou vstupní halu s recepcí, směnárnou a barem, kde máte možnost posedět u šálku kávy či sklence vína,které tu mají Velmi chutné. Přes vstupní halu dojdete k hlavní hotelové restauraci, kde se podává po celý den velmi chutná a bohatá strava včetně pití.
Hotel má v programu all inclusive, který zahrnuje plnou penzi, k tomu lehké občerstvení u kávy, čaje, nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje. V hlavní restauraci máte možnost 2 krát posnídat a to od 5:00-7:00 nebo 7:00-10:00. Najdete zde opravdu velký výběr, který je nachystán na velkých bufetových stolech, ze kterých si můžete podle svých chutí (možností) brát, co hrdlo ráčí! Výběr je opravdu velký, např. různé druhy sladkých moučníků, pečiva, ovoce, zeleniny, jogurtů, atd. K tomu všemu si můžete dopřát kávu (slabá), mléko, čokoládu, čaj (silný) nebo jiný osvěžující nápoj. Kávu či čaj Vám ochotně dolévá,stále se usmívající personál, u kterého Vás překvapí nejen ochota, ale i některá česká slovíčka, ke kterým rádi přiřadí i Vaše jméno, kterým Vás (někteří) při další návštěvě vítají! Na oběd si musíte zajít do restaurace zvané La Sieste, kterou najdete přímo u pláže, kde na Vás od 12:30 do 17:00 čeká další bohaté menu, které je opět podáváno formou samoobslužného bufetu. Bohatý jídelníček je Vám k dispozici po celý den a to nejen v místních restauracích, ale i hotelových barech, kde se podávají např. odpolední nebo půlnoční snacky (svačinky).
Odpolední svačinku si můžete dopřát u plážového baru od 15:30-17:00, kde jsou podávány mini pizzy, bagety, saláty,atd., které Vám při celodenním slunění zajisté přijdou vhod. To vše můžete zapít kávou nebo osvěžující limonádou např. Fanta, Coca Cola, Sprite. Po vydatné svačince si můžete opět užívat silného sluníčka na pláži nebo u bazénu, který je mimochodem vyhřívaný a vyhledávaný hlavně v zimních měsících, kdy je moře ještě studené. U bazénu i na pláži máte lehátka i slunečníky zdarma!
Pro velký výběr různých aktivit, nemusíte jen polehávat u bazénu a pláže, zdarma si zde můžete vyzkoušet některý z nemotorizovaných sportů, např.: kanoe, šlapadla, šnorchlování. Za poplatek jsou pak k dispozici motorizované sporty, např.: vodní lyže, windsurfing, čtyřkolky,loď s proskleným dnem, dále masáže, sauna, kadeřník,atd. I když se místní pláž nachází poblíž přístavu a své stanoviště zde stranou mají i menší výletní lodě, jedná se o ničím nerušenou písčitou pláž s pozvolným vstupem do vody bez korálů, které zajisté všichni ocení, především rodiče s dětmi, které mohou vystřídat moře za dětský bazén nebo dětský koutek. O celodenní program se Vám zde postará spec. animační tým, který zde pořádá různé soutěže, cvičení, atd. Pokud více zatoužíte po pohybu, máte možnost si své tělo pořádně protáhnout v hotelovém fitness, stolním tenisu nebo plážovém volejbalu.
Po aktivně prožitém dni většina z Vás ráda uvítá večeři, která se podává opět formou bufetu ve velké restauraci v hlavní budově od 19:00 do 23:30. Večeře s italskými specialitami s předchozí rezervací se podává v restauraci Del Porto, ve které budete také zajisté spokojeni!
Po celodenním shonu a dobré večeři, mnoho z Vás vyhledá klid a pohodlí na velmi hezkých klimatizovaných pokojích s možností přistýlky. Všechny pokoje jsou moderně a kvalitně zařízeny s dostatkem prostoru, kam je možné pro rodiče s malými dětmi přidat na vyžádání i dětskou postýlku! V každém z pokojů najdete celkem prostornou koupelnu se soc. zařízením, ve které ale bohužel není fén. Ten je k dispozici na recepci! Dále je na každém z pokojů velká TV/SAT, telefon, plný minibar (vše v ceně), varná konvice + káva, čaj i šálky, což je velká výhoda pro ty, kteří dostanou chuť na čerstvou kávu, kterou si chtějí v klidu vychutnat na balkoně nebo terase, ze které se Vám nabízí hezký výhled na hotelový areál, bazén nebo moře. Vysněný pokoj s ideálním výhledem Vám však nikdo nezaručí a proto, pokud budete ubytováni v pokoji, který má nějaké nedostatky, jděte bez obav na recepci, kde se Vám za malý bakšiš pokusí vyjít vstříc! Ubytování je možné i v rodinných pokojích nebo tzv. suitách, které jsou větších rozměrů, převážně s pěkným výhledem. Tyto pokoje jsou na vyžádání za příplatek a najdeme je ve zvláštní části hotelu.
Celý hotelový komplex se nachází ve velmi hezkém prostředí se spoustou skvěle upravených keřů, záhonů a trávníků, kde mimo velkého vyžití a kvality služeb najdete i stále aktivní a pohodový personál! Zde budou zajisté spokojeni i náročnější klienti všech věkových kategorií včetně rodin s dětmi, pro které je místní pláž s pozvolným vstupem do moře a vyhřívanými bazény ideálním místem k odpočinku!
O hotelu Grand Azur se dá říci, že byl takovou "třešničkou na dortu" ze všech hotelů, které jsme měli možnost shlédnou v letovisku Hurghady. V dalším turistickém středisku jakým je známý Sharm El Sheikh, oceňuji hotely Hauza Beach a Laguna Vista, ke kterým jsme nikdo z naší skupiny neměli žádné výtky a tyto hotely se staly naší "jedničkou" i přes to, že jsme měli možnost slyšet nebo si přečíst na některých webových stránkách různé názory a mnohdy i kritiky,které tak dovedou u mnoha dalších klientů, kteří plánují návštěvu do těchto míst, vyvolat neblahý pocit a obavy, kterými se mnozí zbytečně zatěžují a stresují! Budeme raději cestovat s tím, že se nějaká chybička může najít,ale pokud se bude jednat pouze o banalitu, nad kterou se dá přimhouřit oko nebo se dá vyřešit, nenecháme si tím zkazit sobě i druhým celý pobyt!!
Pokud se chcete vydat do Egypta, navštívit některé významné památky a ještě mít čas kochat se krásami podmořského světa, to vše vyžaduje dostatek času a klidu! Egypt každého uchvátí, ať už jen potápěním nebo koupáním v azurově modrých vodách s bohatým podmořským životem,nebo návštěvou některých památných a velmi zajímavých míst, které v každém zanechají mnoho krásných vzpomínek!
I přesto, že náš pobyt byl velmi krátký a neměli jsme tak možnost poznat více zajímavých míst a památek, byla tato informační cesta velmi hezká a zajímavá se spoustou zážitků a nových informací!!
 
ORIENT RESORT (HOSTMARK) ****+ /polopenze
Tento příjemný a kvalitní hotel je mimo vlastní centrum Hurghady, které je vzdáleno cca 15 km. Větší vzdálenost od centra Vám vynahradí kvalitní hotelové služby, do kterých je zahrnut i hotelový bus, který Vás 2 krát denně do centra zdarma zaveze. Bus jezdí přímo od hotelu v 11:00 a 18:00 hod. Hotel se skládá z několika budov, které jsou umístěny ve velké zahradě. Ta spíše připomíná malý park, který je velmi pěkně udržován a přispívá tak k oživení celého areálu. Při procházce touto malou oázou, dorazíte k velkému bazénu s barem, kde můžete ničím nerušeni čerpat dostatek energie, kterou pak zajisté vyčerpáte při hře tenisu, fitness nebo některém z vodních sportů na pláži.
Pláž najdete přímo u hotelu, je cca 1 km dlouhá a písečná, s pozvolným vstupem do vody, kde je několik metrů mělko. A tak je vhodná pro neplavce a děti. Ti, kdo chtějí šnorchlovat nebo vyhledávají větší hloubky, musí jít směrem k molu, kde tato místa zajisté najdou!! Na pláži ale i u bazénu Vám jsou k dispozici lehátka i slunečníky zdarma, a tak si nějaké "korunky" vyšetříte na nějakou službičku za poplatek, kterou je např. masáž, sauna, tenis nebo surfing. Jestli jste příznivci adrenalinových sportů, tak Vás zajisté potěším,protože zde najdete opravdu něco "fajnovního" a tím je kite-surfing (padák + surf), který si zajisté nenecháte ujít! Pokud zjistíte, že se Vám již tolik penízků nedostává, můžete si další vyměnit v hotelové směnárně, kterou najdete přímo ve vstupní hale u recepce, kde i možná natrefíte na skvělý kurs, který se vyrovná kursu banky!! Kdo si s výměnou svých financí chce počkat, může prozatím využít hotelové fitness. Relax a pohodu ovšem nemusíte hledat jen na pláži, u bazénu nebo při některém sportu, ale stačí Vám pouze posedět u některého z hotelových barů nebo restaurací, a v klidu si zde vychutnat některý z nabízených nápojů nebo občerstvení. Hotel má ve svém programu polopenzi, tzn. snídaně a večeře v ceně pobytu. Ti, kteří si přejí i obědvat, mohou si doplatit přímo na místě.
Během dne se v hotelu pořádají různé animace a 2 krát týdně zde hraje živá hudba!
Po dobrém jídle a celodenním vyžití zajisté leckdo zatouží po zaslouženém odpočinku, kterého se Vám dostane ve velice pěkných, prostorných pokojích, zařízených velmi vkusným nábytkem, TV/SAT, minibarem, koupelnou se soc. zařízením. V každé koupelně je vana a fén! Pokoje jsou klimatizované a mají možnost přistýlek. Rodinám s malými dětmi je možné přidat zdarma dětskou postýlku, která je na vyžádání! K dispozici mají i velké pokoje 54 m2, kde ubytují více osob a dá se tak pokoj využít, jako rodinný. Ubytování je možné i v tzv. suitách. Skládá se ze 2 pokojů, kde je jedna rozkládací pohovka a v druhém pokoji je ložnice. I takové pokoje je možné využít jako rodinné! Pokoje typu suite a rodinné jsou na vyžádání za příplatek!! Pokoje v hotelovém komplexu mají částečný výhled na moře nebo na areál s bazénem a zahradou. Pokoje v patře mají celkem prostorný balkón, pokoje v přízemí terasu. Myslím, že tento hotel uspokojí i náročnější klienty každého věku, včetně rodin s dětmi, kteří zde stráví spokojenou a kvalitní dovolenou!!