Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy
 

 

Kapverdské ostrovy 
hotel RIU Funana/RIU Garopa ***** středisko SAL / Santa Maria
 
Hotel RiuDovolená byla jedním slovem nádherná. Pravdou je, že pro neposednější turisty, prahnoucí po výletech za divy přírody, to zřejmě není nejvhodnější lokalita, ti by museli použít nejlépe asi letadlo na jiné ostrovy Kapverd (takzvané zelené).
Hotel RiuNicméně my jsme nalezli v hotelu RIU to , co jsme chtěli. Týden relaxace ('poflakování se') po bazénech, restauracích a barech a na pláži u moře - a to vše v nádherném prostředí areálu hotelu. Areál je tak velký, že do poloviny týdne jsme stále objevovali něco nového a vlastně nás ani nenapadlo ho opouštět. Jednodenní výlet autobusem po ostrově a pár procházek do sousední 'vesnice' Santa Maria (je to ale největší turisti
cké centrum na ostrově) nás pak trochu přiblížily životu v poušti.
Hotel RiuPodle vyprávění průvodkyně je celý ostrov rozprodán do posledního metru a hotelové řetězce plánují velkou výstavbu. Ta je ostatně vidět kolem Santa Maria již nyní, ale jejich pracovní tempo neruší - spíše to vypadá jako permanentní přestávka na svačinu. Co se týče stravování, všeho bylo nadbytek a v jakoukoliv dobu, na každém rohu automat na různé kávy, nealko pití, pípy s pivem a sudová vína. Jídlo bylo zcela evropského typu, tedy žádné výhonky či larvy.
Kousek od hotelu je jeden z nejlepších světových vlnových spotů pro surfing a v ten čas se zde konal významný závod - takže borci z celého světa. Mimochodem, vyhrál místní borec a reportáž ze závodu jsem viděl po týdnu i na Eurosportu.
Vaše doporučení tohoto konkrétního zájezdu mohu s čistým svědomím dále doporučovat. Myslím, že rozlehlost areálu hotelu je pro spokojený pobyt poměrně zásadní, protože služby vně jsou ve stádiu ranného rozvoje a menší hotely, navíc vzdálenější od Satna Marii, tedy skutečné oázy v písečné pustině, se nutně musí zdát i po jen týdenním pobytu těsné.